Milujeme vína

Vínokrále jsme založili, abychom s Vámi mohli sdílet naši lásku k vínu. Naši experti nám pomáhají najít pouze ta nejchutnější vína, která se navíc mohou pyšnit tím nejlepším poměrem ceny a kvality. Tak se Vám dostává pouze kvalitní a přehledný výběr těch nejlepších vín. Přejeme Vám mnoho radosti při jejich degustaci!

Vínokrál byl vyhlášen „Nejlepším online prodejcem vína 2024“ na Frankfurt International Trophy! Toto ocenění nás obzvlášť těší, protože pro porotu, která je složena z odborníků i amatérů, je rozhodující pouze kvalita vína. Vína se totiž degustují naslepo.

Vinařský svět je neuvěřitelně vzrušující, ale zároveň také velmi složitý.

  • Vinná réva se pěstuje ve více jak 100 zemích
  • Chuť vína je ovlivňována různými faktory: poloha, půda, klimatické podmínky, počet hodin na slunci, množství dešťové vody nebo počasí během sběru. Kvalitu vína odráží také sám výrobce a jeho vlastnoruční podpis.
  • Klasifikace vína je založena na národních a regionálních charakteristikách. Věděli jste třeba, že italská vína s označením “DOCG” (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) jsou kvalitnější než ta vína, která jsou prodávaná pod označením “DOC”?

Jak tedy najít to pravé víno?

Současná nabídka v obchodech – místních i internetových – se mezitím stala nepřehlednou. V regálech najdete Primitiva za 79 Kč hned vedle těch za 629 Kč. Některé Rieslingy s působivým označením místa původu stojí jen 89 Kč, zatímco jiná vína bez jakéhokoli označení kvality stojí 1999 Kč


Tyto důvody způsobují, že ve světě vín se není snadné zorientovat – a to ani pro ty, kteří pijí víno docela rádi. To, co je nakonec rozhodující je: chcete víno, které Vám chutná!

A právě proto je zde Vínokrál: Najdeme pro Vás vína s odpovídajícím poměrem ceny a kvality.

Naši degustátoři ochutnají několik tisíc vín ročně, navštěvují veletrhy, vinné regiony, výrobce vín - s jediným cílem: objevit pro Vás vína, které nabízejí tu nejlepší hodnotu a opravdu stojí za každou korunu!

Jediná věc, která se je pro nás ve výsledku důležitá: musí Vám chutnat!

Pokud Vám vína nechutnají, vrátíme Vám peníze. Úplně jednoduše a bez komplikací. Stačí nám napsat e-mail na info@vinokral.cz nebo nám zavolat na +420 225 985 777 (od pondělí do pátku od 10:00 do 16:00).

Naše historie

Koncept "Vínokrál" byl vyvinut absolventy renomované vinařské univerzity. Během této přípravné fáze si Vínokrál a VICAMPO, úspěšný online trh s vínem, předali své zkušenosti v oblasti tvorby sortimentu a logistiky. Tento koncept se nám velmi zalíbil, a proto jsme se společně rozhodli projekt nadále rozvíjet. Těšíme se na vzrušující spolupráci s aktivní komunitou a se zcela novým přístupem k nabídce, který umožní lepší orientaci na trhu s vínem.